|

Wasze hity

  1. Boże Ciało
  2. Parasite
  3. Joker
  4. Ad Astra
  5. Legiony
  6. To: Rozdział 2
  7. (Nie)znajomi
  8. Polityka
KEI

Oscary 2019 wg filmów

Oto lista nominowanych do Oskara 2019. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - John Warhurst and Nina Hartstone
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Rami Malek
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - John Ottman
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - John Warhurst and Nina Hartstone
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, Tim Cavagin and John Casali
  • Najlepszy film (Picture)

Roma

Roma

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - MEKSYK
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - MEKSYK
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Alfonso Cuaron
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Alfonso Cuarón
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Yalitza Aparicio
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Marina de Tavira
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Eugenio Caballero, Set Decoration: Bárbara Enríquez
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Sergio Díaz and Skip Lievsay
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Skip Lievsay, Craig Henighan and José Antonio García
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Alfonso Cuarón

Czarna pantera

Black Panther

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Ruth Carter
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Ludwig Goransson
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Hannah Beachler, Set Decoration: Jay Hart
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "All The Stars"
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Benjamin A. Burtt and Steve Boeddeker
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Steve Boeddeker, Brandon Proctor and Peter Devlin

Green Book

Green Book

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Mahershala Ali
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Viggo Mortensen
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Patrick J. Don Vito

Faworyta

The Favourite

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Olivia Colman
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Yorgos Lanthimos
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Robbie Ryan
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Emma Stone
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Rachel Weisz
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Yorgos Mavropsaridis
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Deborah Davis and Tony McNamara
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Fiona Crombie

Vice

Vice

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Greg Cannom, Kate Biscoe and Patricia DeHaney
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Adam McKay
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Christian Bale
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Rockwell
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Amy Adams
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Hank Corwin
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Adam McKay

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Shallow"
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Lady Gaga
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Bradley Cooper
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Matthew Libatique
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Elliott
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Tom Ozanich, Dean Zupancic, Jason Ruder and Steve Morrow
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Eric Roth and Bradley Cooper & Will Fetters

Czarne bractwo. Blackkklansman

BlacKkKlansman

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Charlie Wachtel & David Rabinowitz and Kevin Willmott & Spike Lee
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Spike Lee
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Adam Driver
  • Najlepszy Montaż (Film Editing) - Barry Alexander Brown
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Terence Blanchard

Pierwszy człowiek

First Man

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Paul Lambert, Ian Hunter, Tristan Myles and J.D. Schwalm
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Nathan Crowley, Set Decoration: Kathy Lucas
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Ai-Ling Lee and Mildred Iatrou Morgan
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Jon Taylor, Frank A. Montaño, Ai-Ling Lee and Mary H. Ellis

Gdyby ulica Beale umiała mówić

If Beale Street Could Talk

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Regina King
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Nicholas Britell
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written for the screen by Barry Jenkins

Spider-Man Uniwersum

Spider-Man: Into the Spider-Verse

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Bao

Bao

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Domee Shi and Becky Neiman-Cobb

Period. End of sentence.

Period. End of sentence.

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rayka Zehtabchi and Melissa Berton

Skin

Skin

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Guy Nattiv and Jaime Ray Newman

Free solo

Free solo

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin, Evan Hayes and Shannon Dill

Mary Poppins powraca

Mary Poppins Returns

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Marc Shaiman
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "The Place Where Lost Things Go"
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: John Myhre, Set Decoration: Gordon Sim

Zimna wojna

Zimna wojna

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Paweł Pawlikowski
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Łukasz Żal
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - POLSKA

Can you ever forgive me?

Can You Ever Forgive Me?

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Melissa McCarthy
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Richard E. Grant
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Nicole Holofcener and Jeff Whitty

The ballad of Buster Scruggs

The ballad of Buster Scruggs

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mary Zophres
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "When A Cowboy Trades His Spurs For Wings"
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Joel Coen & Ethan Coen

Never Look Away

Werk ohne Autor

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - NIEMCY
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Caleb Deschanel

Wyspa psów

Isle of Dogs

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Alexandre Desplat

Maria, Królowa Szkotów

Mary Queen of Scots

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Alexandra Byrne
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Jenny Shircore, Marc Pilcher and Jessica Brooks

RBG

RBG

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Music and Lyric by Diane Warren
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Betsy West and Julie Cohen

Żona

The Wife

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Glenn Close

At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Willem Dafoe

Capernaum

Capharnaüm

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - LIBAN

Shoplifters

Manbiki kazoku

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Nieanglojęzyczny (Best Foreign Language Film) - JAPONIA

Iniemamocni 2

The Incredibles 2

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Ralph demolka w Internecie

Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Mirai

Mirai no Mirai

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Border

Border

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Göran Lundström and Pamela Goldammer

Ciche miejsce

A Quiet Place

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Ethan Van der Ryn and Erik Aadahl

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Dan DeLeeuw, Kelly Port, Russell Earl and Dan Sudick

Krzysiu, gdzie jesteś?

Disney's Christopher Robin

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Christopher Lawrence, Michael Eames, Theo Jones and Chris Corbould

Ready Player One

Ready Player One

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Roger Guyett, Grady Cofer, Matthew E. Butler and David Shirk

Han Solo. Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Rob Bredow, Patrick Tubach, Neal Scanlan and Dominic Tuohy

First reformed

First reformed

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Paul Schrader

Animal behaviour

Animal behaviour

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Alison Snowden and David Fine

Late afternoon

Late afternoon

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Louise Bagnall and Nuria González Blanco

One small step

One small step

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Andrew Chesworth and Bobby Pontillas

Weekends

Weekends

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated) - Trevor Jimenez

Black sheep

Black sheep

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Ed Perkins and Jonathan Chinn

End game

End game

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rob Epstein and Jeffrey Friedman

Lifeboat

Lifeboat

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Skye Fitzgerald and Bryn Mooser

A night at the garden

A night at the garden

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Marshall Curry

Detainment

Detainment

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Vincent Lambe and Darren Mahon

Fauve

Fauve

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Jeremy Comte and Maria Gracia Turgeon

Marguerite

Marguerite

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marianne Farley and Marie-Hélène Panisset

Mother

Mother

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Rodrigo Sorogoyen and María del Puy Alvarado

Hale county this morning, this evening

Hale county this morning, this evening

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - RaMell Ross, Joslyn Barnes and Su Kim

Jutro albo pojutrze

Minding the Gap

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Bing Liu and Diane Quon

Of fathers and sons

Of fathers and sons

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Talal Derki, Ansgar Frerich, Eva Kemme and Tobias N. Siebert
Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 października
11 października
9 października
4 października

Zapowiedzi

25 października
9 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin