|

Wasze hity

KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Polowanie

Jagten
Reżyseria: Thomas Vinterberg

Repertuar filmu "Polowanie" w Gliwicach

Brak repertuaru dla filmu "Polowanie" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Polowanie
Tytuł oryginalny: Jagten
Czas trwania: 115 min.
Produkcja: Dania , 2012
Gatunek: dramat
Premiera: 15 marca 2013
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Thomas Vinterberg
Obsada: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Susse Wold, Anne Louise Hassing

Niewinne kłamstwo małoletniej podopiecznej zmienia w piekło życie nauczyciela z prowincji (Mads Mikkelsen). Mężczyzna staje się celem nagonki lokalnej społeczności, która z góry uznaje go winnym i postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Błyskotliwy thriller Thomasa Vinterberga, z poruszającą i zapadającą w pamięć rolą Madsa Mikkelsena, był jedną z największych sensacji ostatniej edycji MFF w Cannes, zdobywając trzy nagrody: dla najlepszego aktora, Jury Ekumenicznego oraz Vulcain Prize za zdjęcia Charlotte Bruus Christensen. „Polowanie” jest laureatem British Independent Film Award dla najlepszego filmu zagranicznego, Nagrody Publiczności MFF w Vancouver, zostało też nominowane do BAFTA w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

„Jeden z najlepszych filmów roku” The Telegraph „Wybitny” The Observer „Nie będziesz mógł oderwać oczu od ekranu” Metro „Ponadczasowy…Ludzie muszą pójść i zobaczyć ten film” BBC Film 2012 „Wielki powrót Thomasa Vinterberga” Ekstra Bladet „Wspaniała rola Mikkelsena” Sunday TelegraphŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 642 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Polowanie

Wasze opinie

jano49 27. sierpnia 2020, 14:40

Oglądałem go kiedyś zrobił na mnie ogromne wrażenie

Lijan 7. kwietnia 2013, 7:48

To film dla tych, którzy szukają w kinie czegoś wiecej niż łatwej rozrywki (nie potępiam). Historia porusza, na Madsa Mikkelsena chce się patrzeć bez przerwy, a z kina wychodzi się z poczuciem, ze nie zmarnowalo się czasu. Bardzo polecam.

Filmfann 5. kwietnia 2013, 12:11

Zgadzam się z Hernandezem. "Polowanie" w ogóle opiera się na motywach zgranych do dna, nie tylko zresztą przez fabułę filmową, ale też przez dokument. Totalnie kuleje scenariusz: nawet w łodzkiej filmówce uczą, że jak sie w kinie pokazuje jednoznacznie pozytywnego bohatera, w którego "niepokalane poczęcie" wierzymy do samego początku, to generalnie nie ma po co takiej historii opowiadać... Szkoda czasu na ten film: same banały opowiedziane za pomocą banalnych środków.

Hernandez 27. marca 2013, 13:58

Lars von Tier zwykł pokazywać jednostkę w opresji - niewinną ofiarę jakiejś grupy. W "Polawaniu" pomysł jest podobny ale wykonanie... Thomas Vinterberg to nie Tier. W sztuce nawet idealna kopia nie ma żadnej wartości a co dopiero kopia nieudana.

Ela 27. marca 2013, 9:37

Dobry film, warto obejrzeć. Czytając komentarze nastawiłam się na rewelację i trochę się rozczarowałam...

Barbara 24. marca 2013, 22:01

Absolutnie polecam dla miłośników kina kameralnego i stosunków międzyludzkich w małych społecznościach. To oczywiście żadna lekka rozrywka, zresztą trudno o taki wniosek czytając o czym film jest. Gra aktorska rewelacyjna. 10/10.

ole! 24. marca 2013, 21:00

Nudy. Nie da sie dotrwac do konca. Sztuczny, jednostkowy problem. Plytka jednoznaczna interpretacja. Kino zaangazowane spolecznie w zlym wydaniu.

Jacek 23. marca 2013, 21:40

Film dobry, nawet bardzo, ale niesamiwicie depresyjny. To nie jest thriller ani film sensacyjny, to raczej dramat psychologiczny. Świetna rola Mikkelsena.
Ale UWAGA: jeśli ktoś ma zamiar iść na ten film z dziewczyną, w sobotni wieczór, to stanowczo odradzam. Moja dziewczyna popłakała się na tym filmie, bo sama jest nauczycielką i ma pod sobą takie dzieciaki, ten film był dla niej zbyt ciężki. Mieliśmy wyjść w połowie, ale doczekaliśmy jakoś do końca. Przeżyła to strasznie i musiałem ją przepraszać za to, że taki film wybrałem.
Ogólnie to film bardziej dla pasjonatów kina psychologicznego, lepiej oglądać go w samotności i nie namawiać na to ludzi, którzy szukają lekkiej rozrywki na wieczór.

egon 22. marca 2013, 14:46

Skandynawskie kino na najwyższym poziome, pozycja obowiązkowa...

W.W. 19. marca 2013, 22:59

10/10. Zdecydowanie warto obejrzec.

PuJola 18. marca 2013, 1:08

Potwierdzam. Zdecydowanie. Wielkie emocje i doskonałe kino.

amore 16. marca 2013, 22:17

rewelacja

Dodaj nowy komentarz Polowanie

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin