gliwice.repertuary.pl
Film

Mayday


Reżyseria: Sam Akina

Repertuar filmu "Mayday" w Gliwicach

Brak repertuaru dla filmu "Mayday" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mayday
Tytuł oryginalny: Mayday
Czas trwania: 113 min.
Produkcja: Polska , 2019
Gatunek: komedia / romans
Premiera: 10 stycznia 2020
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Sam Akina
Obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz

Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Jedna z najlepszych komedii świata doczekała się ekranizacji. „Mayday” to film reżysera przebojów „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski. Scenariusz filmu powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 60 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Mayday on IMDb

Trailer filmu: Mayday

Wasze opinie

Renia 2. lutego 2020, 17:42

Adam Woronowicz zagrał swoją rolę bosko, był najlepszy w tej komedii!!!

Mariusz B. 1. lutego 2020, 19:46

Mnie się nie podobał choć Pan Woronowicz zagrał dobrze.

vin 30. stycznia 2020, 7:52

Taaaa, wydałem 14 zł na bilet. Za tę cenę mogłem iść do Maca.
Ciekaw jestem czy któraś kobieta byłąby taka rozbawiona jakby dowiedziała sie ze mąż ją zdradza. Albo który facet pomagałby koledze który ma go za frajera.
Chociaż nawet frajera chyba nie trzyma sie w garażu.

Kaśka 29. stycznia 2020, 11:02

Jeśli lubisz idiotyzm w stylu facet coś mówi a kobieta nie rozumie to ten film jest dla Ciebie. ja wyszłam po 20 minutach.

Myk 25. stycznia 2020, 10:55

W pełni zgadzam się z Gogą i Tomim: żenujący poziom, zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę tekst źródłowy, naprawdę zgrabnie napisany i wiele polskich teatrach dobrze zainscenizowany. Wulgaryzmu tutaj, to jak często w kinie polskim - wyraz niemocy autora listy dialogowej. Nie umie napisać zabawnego tekstu, to bluzga na prawo i lewo, bo wtedy zawsze jest szansa, że część publiczności ryknie śmiechem. Co do aktorstwa, to zagranie dobrej roli w komedii zawsze trudne... Natomiast szkoda talentu Woronowicza na granie w słabych komediach. Adamczyk od lat gra to samo na tzw. przyzwoitym poziomie "aktora użytkowego", ale niewiele więcej. Reszta... gra, bo jej płacą, a rynek nie rozpieszcza i gra, jak potrafi. Kunsztu aktorskiego, jakiego wymaga farsa lub chociaż dobrego rzemiosła w tym niewiele. Ale w sumie niewielka strata: za moment na ekrany kin wejda kolejne tzw. produkcje komediowe. Dobrze, że pomimo tego jest, co oglądać - na Netlixie...

Tomi 19. stycznia 2020, 11:54

P.S Woronowicz rewelacyjny

Tomi 19. stycznia 2020, 11:53

Podpisuje się pod tą opinią dwoma rękami :
„ Książkiewicz, Adamczyk dobrze grają, ale reszta to żenada. Najbardziej przeszkadzały mi ciągłe wulgaryzmy. Jeśli chcesz komedii, to idź do teatru na MAYDAY.”

Kasiulka 14. stycznia 2020, 22:34

Super komedia i fajna muzyka ;)

A.S. 14. stycznia 2020, 13:23

Świetna komedia. Polecam. Dawno tak się nie ubawiłam. Jak komuś wulgaryzmy przeszkadzają to niech idzie do kina na bajkę.

Anna 11. stycznia 2020, 19:35

Komizm sytuacyjny w najlepszym wydaniu! Lekka, fajna komedia. Polecam!

Ania 11. stycznia 2020, 0:09

Super komedia !!!!!!

Monika 10. stycznia 2020, 22:16

Film rewelacyjny. Umawiałam się tak samo, jak przed laty na sztuce w Teatrze Bagatela. Świetna gra aktorów. Polecam.

goga 10. stycznia 2020, 18:03

Książkiewicz, Adamczyk dobrze grają, ale reszta to żenada. Najbardziej przeszkadzały mi ciągłe wulgaryzmy. Jeśli chcesz komedii, to idź do teatru na MAYDAY.

Dodaj nowy komentarz Mayday

Twoja opinia o filmie: