|

Top 10

  1. No Time to Die
  2. Wesele
KEI

Cinema program "Thor" in Gliwice

No showtimes for movie "Thor" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Thor
Original title: Thor
Runtime: 114 min.
Production: USA , 2011
Release Date: 29 April 2011
Distribution: UIP

Directed by: Kenneth Branagh
Cast: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Anthony Hopkins

Akcja filmu rozgrywa się zarówno we współczesnej przestrzeni ziemskiej, jak i tajemniczej krainie Asgard, z której Thor, władający ogromną siłą ale arogancki w zachowaniu bohater zostaje wygnany za zachowanie mające doprowadzić do rozbudzenia starego konfliktu. Miejscem zsyłki Thora jest Ziemia, na której superbohater, pozbawiony swojej szczególnej mocy musi żyć jak zwykły śmiertelnik. Kiedy jednak jeden z najbardziej niebezpiecznych czarnych charakterów wysyła swoje mroczne siły aby zaatakowały Ziemię, Thor ma okazję sprawdzić w działaniu, co oznacza bycie super herosem .
“Thor” to opowieść o mitycznej podróży bohatera: od bycia rozpieszczanym, nieodpowiedzialnym księciem, którego przeznaczeniem jest odziedziczenie tronu, do pokornego superbohatera, który w działaniu udowadnia, że ma prawo przewodzić swojemu ludowi.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1179 votes. | Rate movie

Movie trailer: Thor

Your comments

Dadia 13. June 2011, 9:35

Nie przepadam za wersjami 3D i chciałabym obejrzeć ten film na dużym ekranie, ale w "zwykłym" wydaniu. Z samej ciekawości i chęci porównania.
ALE mimo że nie przepadam za 3D jest miło zaskoczona. Nie ja wybierałam film, na który miałam iść, zostałam zaproszona i w zasadzie... nie bardzo wiedziałam kiedy, gdzie i na co idę, także... Naprawdę jest miło zaskoczona i uradowana! :D
Pozwolę sobie porównać "Thora" z "Dark Knight". Ogólnie mam słabość do czarnych charakterów, ale w "Mrocznym Rycerzu" tylko czekałam na kolejne sceny z Jokerem, a film był MOIM ZDANIEM trochę... denny :}
za to "Thor" powalił mnie na kolana. Może dlatego, że nie wiedząc co to jest nie wymagałam zbyt wiele od tego filmu. Poza tym... postać Lokiego! Kurczę, to jest MOJE wyobrażenie tej postaci, nie tak jak inni próbowali mi wmówić, podobny do Thora, barczysty blondyn. Nie, TO jest dobry Loki :D
Tom Hiddleston w tej roli naprawdę, że tak się wyrażę... wymiata :]
Krótko mówiąc, postać Lokiego jest moją ulubioną w tym filmie. Ale nie czekam z niecierpliwością na kolejne sceny z nim, bo cały film potrafi zaciekawić.
Chociaż osobiście... chyba wolałabym zobaczyć Hiddlestona na deskach teatru ^^

Aslan 3. May 2011, 22:36

Nic dodać nic ując, kawałek dobrego kina efekty specjane dobre, 3D przyzwoite, i co ktoś juz wspomniał dobra gra aktorska, nawet trzecich planów. Solidny film. Polecam

Tomek 3. May 2011, 2:43

Chciałem ten film obejrzeć i nie zawiodłem się - bardzo mi się podobał - co do 3d to fakt - ostrość dość często szwankuje, ale fabuła trzyma sie kupy, co w tego typu filmie nie jest takie częste, a efekty są naprawdę solidne.

meloman 2. May 2011, 23:43

film świetny i bez Hollywoodzkiej pompy.. Warto wydac te złotoweczki i obejrzec na duzym ekranie 3D. Swietna gra aktorska nawet trzecich planów ;)

beny 30. April 2011, 23:08

Naprawde ciekawie opowiedziana historia bez kretyńskich i nielogicznych zwrotów akcji. Efekty dopełniają akcję i nie są przekombinowane. Świetna obsada, dużo humoru a jedyny mankament to 3D przy którym chce sie niestey pojechać do Rygi.Dodatkowo film traci ostrość i obraz jest przyciemniony. Ostatecznie jak 3D to tylko w IMAXie - inne kina to czysta ściema.

kinoman 30. April 2011, 18:36

Nic nie ma :(

yossarian 29. April 2011, 23:52

W ogóle czy jest sens oglądania tego w 3D? Wydaje się, że to kolejny wyciskacz mamony z kinomanów. Na razie jedynym prawdziwie trójwymiarowym doświadczeniem filmowym. Cała reszta jest zrobiona byle jak i niestarannie, a efekt zazwyczaj jest mocno sztuczny.
Może wybrać wersję tradycyjną?

Darek 27. April 2011, 23:55

Miałem dużą przyjemność oglądac kolejny film Marvela na pokazie przedpremierowym i o tym filmie mogę powiedzieć tylko jedno...jest solidny. Gra aktorska naprawdę dobra Thor przed filmem wydawał mi się sztuczny a tu miłe zaskoczenie, Natalie niczego sobie,a tym bardziej miło na nią patrzeć ;) Loki chyba swój charakter pokaże dopiero w Avengers choć i tak pokazał swoje manipulowanie... Zostańcie po napisach, mala zapowiedź Avengers choć już ta scena na innych portalach była opisywana. Aha, scena mostu miazga! Efekty dobre, choc 3d czasem nie nadążało za akcją, i było na początku szczególnie strasznie nie wyraźnie.
Miłego seansu wam życze.

Add new comment Thor

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

22 October
15 October
8 October

Coming soon

29 October
5 November
10 November
11 November
12 November
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl